Pic 1

Search this site

Nowości

Inne uzależnienia

Najdłuższą drogę trzeba zacząć od pierwszego krokuRóżnego rodzaju leczenie uzależnień.
W obecnych czasach, gdy człowiek ma łatwy dostęp do dóbr materialnych, często nie jest w stanie kontrolować swych zachowań, upodobań. Gdy myślimy o uzależnieniu, to zazwyczaj na myśl przychodzi nam alkoholizm lub problemy z narkotykami. W rzeczywistości uzależnić się człowiek może od wielu różnych rzeczy. Wśród kobiet dosyć częstym uzależnieniem jest niemoc zaprzestania robienia zakupów. Tak zwany zakupoholizm jest bardzo niebezpieczny. Kobiety potrafią bez przerwy udawać się do różnych sklepów na zakupy i wydawać pieniądze na w ogóle nie potrzebne rzeczy. Doprowadza do wiele osób, rodzin do bankructwa. Jedynym wtedy sposobem na uratowanie takiej osoby jest specyficzne leczenie uzależnień gdzie poprzez różnego rodzaju terapie pacjent odzyskuje kontrolę nad swym ciałem i umysłem. Wśród mężczyzn bardzo groźne jest uzależnienie od seksu. Tego typu uzależnienie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia oraz związku. Osoby zwane seksoholikami nie panują nad swym pożądaniem w wyniku, czego są bardzo podatni na zdrady oraz seks z przypadkowo poznanymi osobami. Może to doprowadzić do końca związku oraz złapanie choroby wenerycznej lub wirusa HIV. Od pewnego czasu leczenie uzależnień obejmuje także seksoholizm. Młode osoby, w szczególności chłopcy uzależnieni są od komputera, a najbardziej od gier komputerowych. Gry w trybie online, gdzie rozgrywka zajmuje ogromne ilości czasu potrafią wciągnąć tak bardzo, iż niektórzy całkowicie nie widzą niczego innego poza spędzaniem czasu przed komputerem. W wyniku tego dzieci zaniedbują naukę, często nawet nie chodząc do szkoły, a także szkodzą własnemu zdrowiu. Niszczą sobie wzrok, nie mają ruchu fizycznego. Każdy rodzaj uzależnienia wymaga specjalnej terapii, która ma za zadanie ograniczyć kontakt uzależnionych osób z rzeczami, które powodują ich nałóg. Rozmowy z psychologiem niezwykle pomagają. Z każdym rokiem dowiadujemy się o innym rodzaju uzależnienia. Ludzie są uzależnieni od jedzenia, adrenaliny, telewizji, imprezowania, picia oraz brania używek.

Leczenie uzależnień medialnych.
Gwałtowny rozwój wszelakiej techniki sprawił, iż obecnie mamy prosty dostęp do wielu dóbr materialnych, w szczególności sprzętu elektronicznego. Dla wielu osób jest to stały element, z którym często nie potrafią się rozstać. Jest to bardzo groźne, gdyż stałe korzystanie z rzeczy, które niesamowicie nas wciągają działa bardzo niebezpiecznie na naszą psychikę. Takie rzeczy, jak komputer, sprzęt muzyczny, telefon, telewizja mogą stać się bardzo niebezpieczne. Dzisiaj leczenie uzależnień coraz częściej zajmuje się specyfiką medialną. Oto kilka przykładów. Komputer - dziś większość młodych osób nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez komputera, w większości przypadków nie mamy tutaj jednak do czynienia z uzależnieniami. Jednak sporo młodych osób jest niezwykle podatnych na wpływ informatyzacji. Gry komputerowe, szczególnie w rozgrywce wieloosobowej online potrafią trwać w nieskończoność. Dla wielu osób to stały element dnia i spędzanie wolnego czasu. Im więcej grają, tym bardziej jest ona wciągająca. Korzystanie z serwisów społecznosciowych niszczy więzi społeczne, które tylko wirtualnie imitują te prawdziwe. Niektórzy spędzają na nich cały dzień, nawet poprzez telefon komórkowy. Komórki są bardzo niebezpieczne. Operatorzy sieci oferują coraz to większe promocje, poprzez które korzystamy więcej i więcej z telefonu. Niektórzy nie mogą się bez nich obyć. Leczenie uzależnień pomaga w uporaniu się z tymi problemami. Oglądanie telewizji jest równie szkodliwe. Spędzanie całego wolnego czasu przed telewizorem oznacza brak ruchu, częste objadanie się oraz kłopoty ze wzrokiem. Po pewnym czasie może być już za późno. Słuchanie muzyki również niesie ze sobą zagrożenie. Jedni uwielbią jej słuchać non stop, w wyniki, czego cały czas mają słuchawki na uszach, inni preferują głośne słuchanie, co znacznie uszkadza słuch. Typowe leczenie uzależnień pomaga wszystkim nałogowcom z uporaniem się z drażliwym i uciążliwym problemem. Terapie i rozmowy mogą na prawdę wiele zdziałać.

Leczenie uzależnień żywieniowych.
Jednym z mało rozpoznawanych obecnie uzależnień, jest uzależnienie od jedzenia. Coraz więcej osób nie potrafi wyobrazić sobie wolnej chwili bez przekąszenia czegoś. Jest to bardzo niebezpieczny nałóg, który potrafi doprowadzić do otyłości oraz wielu chorób układu krążenia, pokarmowego, czy układu ruchowego. Jak sami dobrze wiemy, człowiek potrzebuje określonej ilości kalorii dziennie. Znacznie przekraczając dzienne zapotrzebowanie samemu skazujemy się na problemy z nadwagą. Jeśli nie potrafimy wstrzymać się od jedzenia, sprawia nam to ogromną satysfakcję, która jednak nie jest związana z samym smakiem oraz zaspokojeniem głodu, to wtedy wszystko wskazuje na to, iż jesteśmy uzależnieni od jedzenia. Obecnie jest to traktowane jako choroba, którą trzeba leczyć. Leczenie uzależnień związanych z żywnością jest obecnie coraz częściej spotykane w naszym kraju. Bez wątpienia taka terapia musi być drastyczna, gdyż łagodny tryb leczenia może być jedynie sposobem na poprawienie sobie samopoczucia tym, iż się próbuje lub spróbowało. Uzależnienie od jedzenia może być niezwykle trudne do przełamania, ale jednak jest możliwe. Po pierwsze musimy zdecydowanie dokonać zmian w naszym życiu. Wprowadzenie ścisłej diety oraz określenie typu żywności, od której jesteśmy uzależnieni to pierwsze kroki, które musimy zrobić. Wprowadzenie zdrowej żywności w miejsce tej niezdrowej zdecydowanie poprawi naszą sylwetkę oraz samopoczucie. Poprzez zmianę nawyków żywieniowych w naszym organizmie odbywa się swego rodzaju detoksykacja. Organizm pozbywa się związków zawartych w tłustym i niezdrowym jedzeniu. Obecnie leczenie uzależnień tego właśnie typu wprowadzane jest przez kliniki, które zajmują się leczeniem różnych uzależnień. Nie wolno przy tym zapominać, iż kłopoty żywieniowe działają również w drugą stronę, a bulimia i anoreksja to coraz częstsze problemy wśród nastolatek, które w drastycznych przypadkach kończą się śmiercią. Jest to w głównej mierze problem psychiczny, z którym samemu sobie nie poradzimy.
Linki:Detoks alkoholowy WarszawaZobacz na YouTube


Pic 3

Przemoc w rodzinie.

Dzieni z poalkoholowym syndromemDorosłe dzieci alkoholików

Alkoholizm jest chorobą rodzinną. Możliwe że Twój ojciec i dziadek to osoby uzależnione.
Decydując się na pomoc sobie, pomagasz całej swojej rodzinie. Alkohol potrafi zniszczyć wszystko.
Pokaż że jesteś silniejszy Czytaj więcej


Pic 2


Blogi naszych czytelników